Sprievodca nákupom modafinilu na Slovensku 2024

provigil 200mg

Cítite sa ospalí vo všedný deň uprostred pracovného alebo študijného týždňa? Zdá sa, že sa nemôžete nič naučiť, zapamätať si dôležité informácie a neustále sa musíte nútiť, aby ste sa pohli ďalej? Aj my neustále myslíme na to, že sa musíme dostať zo stavu ospalosti a apatie, ale ako?

Potrebujete superúčinný mentálny stimulant – modafinil. Je známy aj ako inteligentná pilulka.

Liek poskytuje bdelosť a sústredenú pozornosť. Znamená to prezentácie a správy odovzdané načas, úspešne absolvované skúšky a vyhraté športové súťaže.

Je to účinný liek, ktorý pomáha študentom, športovcom, podnikateľom, účtovníkom a všetkým, ktorí chcú získať silu jasnej mysle a elán ducha.

Stačí len chvíľka času na prečítanie odporúčaní a nákup, a už máte svojho verného pomocníka vo vrecku!

Kupite zdaj Modafinil

Kto sme?

Euro-Modafinil.com bol vytvorený pre tých, ktorí si chcú kúpiť kvalitný modafinil. Sme zástupcom siete online lekární, ktorá dodáva lieky v Európe už viac ako 15 rokov! Náš tím sa snaží poskytovať komplexné informácie o produktoch, ktoré predávame. Texty na našich webových stránkach píšu odborníci z rôznych medicínskych odborov, ako je psychológia a dietetika.

Naša webová stránka bola vytvorená s cieľom sprístupniť modafinil za nízke ceny KAŽDÉMU v Európe!

Prajeme vám vysokú produktivitu a veľa úspechov vo vašej profesii. Úprimne dúfame, že sa stanete stálym zákazníkom našej lekárne!

Ako si môžem kúpiť modafinil na Slovensku ?

Modafinil si môžete kúpiť na Slovensku pohodlne v baleniach pod obchodnými názvami Provigil, Modalert, Modvigil a najlepšie je objednať si ho online z internetovej lekárne bez lekárskeho predpisu.

Kde si môžem kúpiť modafinil online?

provigil 100 mg

Na stránke euro-modafinil.com si môžete objednať Provigil online len niekoľkými kliknutiami.
Cena v našej online lekárni bude výrazne nižšia ako v bežných lekárňach, pretože nemíňame peniaze na prenájom priestorov a lieky nakupujeme od cenovo dostupnejších výrobcov. Kvalita lieku bude na úrovni, ktorá spĺňa všetky zavedené normy výroby liekov.

Ak ste sa už rozhodli, poznáte potrebnú dávku a ste pripravení na nákup, môžete si kúpiť Modafinil online na našej stránke euro-modafinil.com.

Ak chcete vedieť, akú dávku lieku potrebujete, koľko Provigil stojí, odporúčania, ako ho užívať a ďalšie informácie – potom by ste si mali prečítať našu recenziu.

Najprv by sme chceli objasniť niekoľko bodov týkajúcich sa objednávania online z našej webovej stránky.

Bezpečnosť nákupov na našej webovej stránke

Ochrana vašich údajov, rýchle dodanie modafinilu, anonymné balenie, vysoká kvalita lieku – to všetko je to najlepšie, čo môže naša online lekáreň ponúknuť svojim zákazníkom.

Bezpečnosť vášho pobytu na našej webovej stránke zabezpečuje špeciálny komunikačný protokol – SSL. Hlavnou úlohou tohto protokolu je chrániť osobné údaje našich online návštevníkov, ako sú kreditné karty, identifikátory a heslá. Pri vypĺňaní objednávkového formulára v našej internetovej lekárni sa nemusíte obávať, že by sa vaše osobné údaje dostali do rúk podvodníkov.

Vaša objednávka je spracovaná do 24 hodín od jej zadania.

Naši online administrátori zaručujú dôvernosť spracovania online objednávky, anonymitu balenia a rýchlu expedíciu na dobierku. Za rýchle doručenie sú zodpovedné spoľahlivé a osvedčené kuriérske služby, ktoré pôsobia na celom území Slovensku.

Porovnanie cien v lekárňach

Ceny liekov sa v jednotlivých lekárňach líšia. Ceny modafinilu závisia od sily tabliet a počtu tabliet v balení.

Priemerná cena lieku Modafinil 200 mg v internetovej lekárni je približne 1 € za tabletu pri balení 360 tabliet a 1,50 € za balenie 30 tabliet.

Priemerná cena 100 mg tablety je 1,4 € za škatuľku s 30 tabletami a 0,70 centov za škatuľku s 360 tabletami.
Priemerná cena za tabletu (pod rôznymi značkami) v bežných lekárňach bude o 40 % až 60 % vyššia.

Naša lekáreň ponúka flexibilný systém zliav a demokratické ceny pre všetky rozpočty.

Modafinil nájdete za tieto ceny:

DávkovanieBalenie (kusy)Ceny
200 mgOd 30 do 360 tablietod 43,30 EUR do 259,78 EUR
100 mgOd 30 do 360 tablietod 40,34 EUR do 242,06 EUR

Môžem si kúpiť modafinil bez lekárskeho predpisu?

Áno, naša online lekáreň nevyžaduje lekársky predpis na Modafinil, ale budete potrebovať lekársky predpis z vašej bežnej lekárne.

Kto môže predpísať modafinil?

Ak chcete získať lekársky predpis, musíte navštíviť neurológa.

Ako zistím, či sa musím pred užitím lieku poradiť s neurológom?

Ak dlhodobo trpíte pretrvávajúcimi bolesťami hlavy, ospalosťou, apatiou, zvýšenou podráždenosťou atď. je vhodné poradiť sa s neurológom. Lekár vyšetrí váš stav a zvolí vhodnú liečbu. Tá môže zahŕňať aj modafinil.

Štúdie ukazujú, že 80 % ľudí užívajúcich tento liek je v dobrom zdravotnom stave, takže si môžu kúpiť Modafinil bez lekárskeho predpisu a užívať ho bez obáv. Pred jeho užitím by ste si však mali pozorne preštudovať návod na použitie.

Ak ste sa rozhodli kúpiť Modafinil online za rozumnú cenu, anonymne a rýchlo, musíte pochopiť, čo je tento liek, ktorý má všetky vlastnosti nootropika.

Čo sú nootropiká?

Nootropné lieky sú významným medicínskym úspechom, ktorý ovplyvnil mnohé oblasti života. Lieky z tejto farmakologickej skupiny majú široké pole pôsobnosti. Môžu ich používať zdraví ľudia na zvýšenie mozgovej aktivity v prípade psycho-emocionálneho stresu, ako aj pacienti trpiaci diagnostikovanými ochoreniami centrálneho nervového systému. Nootropiká sú schopné ovplyvniť vyššie psychické funkcie človeka – vnímanie, predstavivosť, pamäť, myslenie a reč – bez toho, aby ich stimulovali, ale iba ich aktivovali.

Ako nootropiká fungujú?

Nootropiká ovplyvňujú metabolické procesy v bunkách centrálneho nervového systému. Tým sa zlepšuje prietok krvi do mozgu, čo stimuluje mozgovú činnosť. U osoby užívajúcej nootropný liek dochádza k výraznému zvýšeniu koncentrácie a pamäti, schopnosti učiť sa, energickosti a jasnosti vedomia.

Aké nootropné lieky sú k dispozícii?

Najznámejším nootropikom a pôvodcom všetkých nootropných látok je piracetam. Na jeho príklade existuje mnoho prípravkov vrátane samotného piracetamu alebo iných účinných látok s podobným princípom účinku.

Nootropiká sú dostupné pod rôznymi obchodnými názvami. Najznámejším z nich je Nootropil. Tento liek obsahuje účinnú látku piracetam a pomáha aktivovať mozgové funkcie a zlepšiť celkovú pohodu pacienta.

Ďalším obľúbeným nootropným liekom je fenibut (obchodné názvy Noofen, Anvifen, Phenibut). Tento liek má nielen funkcie nootropika, ale má aj mierne upokojujúce vlastnosti. Liek sa aktívne používa na liečbu nespavosti, spánkového apnoe, depresie a iných porúch nervového systému.

Piracetam je tiež jedným z viacerých kombinovaných liekov. Jeden z najznámejších kombinovaných liekov, Fezam, obsahuje kombináciu piracetamu a cinnarizínu a je určený na zlepšenie prietoku krvi mozgom a kognitívnych funkcií mozgu.

Nootropiká a psychostimulanciá

Nootropiká, ktoré nie sú stimulanciami, patria do rovnakej farmakologickej skupiny ako psychostimulanciá. Patrí medzi ne populárny liek Adderall. Tento liek je kombinovaný a patrí medzi stimulanty centrálneho systému. Liek dobre funguje ako prostriedok na zlepšenie koncentrácie, ako aj na liečbu ADHD (poruchy pozornosti a hyperaktivity). Existujú aj dôkazy, že Adderall sa používa ako športový dopingový prostriedok.

Adderall si môžete kúpiť na Slovensku pod obchodnými názvami Adderall, Adderall XR, Mydayis atď.

Čo je modafinil?

Modafinil je analeptický liek, ktorý má všetky najlepšie vlastnosti nootropného lieku. Tieto tabletky zlepšujú pamäť a koncentráciu, poskytujú pocit stopercentnej mozgovej aktivity a zlepšujú celkovú kvalitu života.

Modafinil užívajú zdraví ľudia aj pacienti trpiaci rôznymi ochoreniami.

Do akej skupiny liekov patrí modafinil?

Tento liek patrí do skupiny analeptík, kam patrí napríklad kofeín. Analeptiká sú látky, ktoré aktívne stimulujú neurotransmitery zodpovedné za vzrušenie a výkonnosť.

Modafinil však možno pokojne označiť za univerzálny liek, pretože má všetky vlastnosti nootropnej látky, ktorá dokonale posilňuje kognitívne funkcie, najmä spracovanie a osvojovanie poznatkov atď.

Mechanizmus účinku

Po vstupe do tela začne účinná látka modafinil interagovať s biologicky aktívnymi chemickými látkami známymi ako neurotransmitery. Tieto látky sú základné prvky, ktoré prenášajú elektrochemické impulzy z nervových buniek a impulzy z neurónov do svalového tkaniva. Modafinil zvyšuje potenciál neurotransmiterov, pretože aktivita týchto látok ovplyvňuje náš duševný stav. Čím sú neurotransmitery aktívnejšie, tým sa cítime energickejší a bdelší.

Okrem “priateľstva” s neurotransmitermi má modafinil stimulačný účinok na cirkuláciu kyslíka v obehovej sústave, čo má okamžitý pozitívny vplyv na celkový tonus organizmu.

Čo sa stane po užití tablety modafinilu?

Metabolizmus stimulovaný účinnou látkou umožňuje telu pocítiť prílev energie a sily. Osoba, ktorá užila Modafinil, sa už necíti letargická ani ospalá a je schopná naplno využiť potenciál svojho tela.

Čas, za ktorý liek začne účinkovať

Približne jednu hodinu po užití lieku sa pociťuje celkové zvýšenie telesného tonusu. Dve hodiny po užití nastáva vrchol mozgovej a fyzickej aktivity, ktorý trvá v priemere 4 až 6 hodín. Modafinil by sa preto mal užívať 2 až 3 hodiny pred prácou, skúškami alebo súťažami.

Potom sa účinky lieku začínajú znižovať, ale jeho mierne účinky sú pociťované dlho.
Modafinil pôsobí 16 až 22 hodín po užití tablety.

Treba poznamenať, že každý ľudský organizmus je jedinečný. Následne sú nástup účinku a vrchol aktivity lieku v krvi prísne individuálne a môžu sa líšiť od priemerných údajov.

Bezpečnosť príjmu

Pri užívaní modafinilu je vašou povinnosťou starostlivo dodržiavať pokyny.

Modafinil je bezpečný, ak dodržíte všetky pravidlá týkajúce sa dávky lieku a jeho interakcie s inými látkami.
Pri nízkych dávkach sa liek môže užívať dlhodobo bez poškodenia vášho zdravia. Je však vhodnejšie užívať ho 2 až 4-krát týždenne.

V prípade potreby je možné užiť aj jednorazovú dávku. Hovoríme o jednej alebo dvoch tabletách v dávke nepresahujúcej dennú dávku.

Hlavným pravidlom pri užívaní modafinilu je sledovať, ako sa cítite, a okamžite prestať užívať tablety modafinilu, ak spozorujete najmenšiu odchýlku.

Informácie o tom, ako zvoliť dávkovanie, nájdete v našom materiáli o niekoľko odsekov nižšie.
Poskytujeme tiež informácie o kontraindikáciách a vedľajších účinkoch tabliet a tieto informácie by ste si mali vždy preštudovať pred užitím lieku, pretože ide o vašu bezpečnosť.

Značky lieku Modafinil

Modafinil je účinná látka a je obsiahnutá vo viacerých prípravkoch pod rôznymi obchodnými názvami od rôznych výrobcov.

Lieky sa rozlišujú podľa tvaru tabliet alebo kapsúl a vzhľadu obalu: škatuľka s blistrom alebo fľaša s tabletami.

Zloženie liekov zahŕňa účinnú látku modafinil, ako aj pomocné látky, ktoré sú zodpovedné za obal tablety a tvorbu tablety.
Lieky v tomto sortimente zahŕňajú obchodný názov Provigil (Cephalon Inc., USA), ako aj Provigil/Modafinil od výrobcu TEVA FARMA, Belgicko.

Medzi ďalšie značky na trhu patria Modalert (SunPharma; India), Modavigil (Teva Pharma New Zealand Ltd; Nový Zéland), Modiodal (Cephalon) a mnohé ďalšie.

Všetky uvedené lieky sú úplné analógy s rovnakým mechanizmom účinku a rovnakými indikáciami na použitie.

Prezentácia

Prípravky obsahujúce účinnú látku modafinil sa dodávajú vo forme tabliet alebo kapsúl s rôznymi dávkami a sú balené v rôznych konfiguráciách a s rôznym počtom tabliet.
Dávka modafinilových tabliet je zvyčajne 100 mg v jednej tablete alebo 200 mg v jednej tablete.

Modafinil sa najčastejšie dodáva vo forme bielych podlhovastých tabliet s deliacou ryhou, ktorá umožňuje v prípade potreby rozdeliť dávku na dve časti.

Liek môže byť zabalený v kartónovej škatuľke naplnenej blistrom, ktorá obsahuje 30 alebo viac tabliet v jednom balení.
Liek môže byť tiež balený v plastovej fľaši s uzáverom, ktorá obsahuje 30 až 360 tabliet.

História vzniku

Modafinil bol pôvodne vyvinutý na boj proti narkolepsii, neurologickému ochoreniu, ktoré spôsobuje nepretržitú dennú spavosť, ako aj iné poruchy, napríklad spánkovú apnoe.

Časom si lekári všimli, že liek im nielenže dodáva pocit bdelosti, ale aj jasné vedomie a bystré vnímanie informácií.
Tieto vlastnosti nemohli zostať nepovšimnuté a liek sa stal všeobecne známym a obľúbeným po celom svete.

Výhody

Jednou z hlavných výhod modafinilu je, že nie je návykový ani pri dlhodobom užívaní. Modafinil sa dobre znáša, má primeranú cenu a vysoké percento pozitívnych recenzií na internete.

Porovnanie modafinilu s inými nootropikami

Nootropil

Modafinil a nootropil majú pomerne podobné účinky zamerané na stimuláciu mozgových funkcií. Nootropil však nemá analeptický (excitačný) účinok na nervový systém, takže nezabraňuje ospalosti.

Armodafinil

Existujú dve odrody modafinilu: modafinil a armodafinil. Armodafinil je silnejší variant modafinilu a má intenzívnejší účinok.

Armodafinil je najvhodnejší na jednorazové použitie pred udalosťou, ktorá si vyžaduje najvyššiu úroveň koncentrácie a sily.
Na dlhodobé užívanie a udržiavanie organizmu v kondícii je vhodnejší modafinil, pretože ide o menej intenzívny prípravok.

Armodafinil na Slovensku nájdete na webových stránkach online lekární pod rôznymi obchodnými názvami, vrátane Nuvigil (USA; Ukrajina); Artvigil, India (od spoločnosti HAB Pharma); Modavital, Salvador (Farmaceutica INHOSPI od Laboratorios Marceli).

Ritalin

Ritalín je liek obsahujúci účinnú látku metylfenidát. Metylfenidát je stimulant centrálneho nervového systému s účinkami podobnými účinkom modafinilu, ktorý sa používa pri liečbe narkolepsie, únavy a letargie. Modafinil je liekom voľby, pretože má menej vedľajších účinkov ako ritalín.

Ritalín je však populárny a na Slovensku ho možno kúpiť online pod obchodnými názvami Ritalin, Concerta, Concerta LP atď.

Adderall

Vyššie uvedený Adderall je nootropný liek s univerzálnym účinkom. Zmierňuje únavu, zvyšuje pozornosť a dodáva pocit bdelosti a sily.

Na rozdiel od modafinilu je tento liek viac návykový a neodporúča sa na dlhodobé užívanie.

Užívanie modafinilu študentmi

Modafinil je určený pre študentov, pretože poskytuje dlhotrvajúci tonizujúci účinok (až 22 hodín), poskytuje motiváciu k činnosti a zvyšuje produktivitu práce alebo štúdia. Zvýšená koncentrácia a produktivita sú presne to, čo moderný študent potrebuje, a s pomocou nootropík možno dosiahnuť vynikajúce výsledky.

Indikácie na použitie

Modafinil je liek, ktorý zvyšuje kognitívne funkcie mozgu. Preto je obľúbený u študentov, športovcov a ľudí, ktorých práca si vyžaduje zvýšenú koncentráciu. Liek úspešne užívajú zdraví ľudia aj ľudia trpiaci neurologickými ochoreniami. Špeciálnymi indikáciami na užívanie lieku je prítomnosť diagnózy, ako je narkolepsia.

Narkolepsia

Pacienti trpiaci narkolepsiou (nadmernou spavosťou) a príbuznými poruchami dostávajú modafinil ako súčasť komplexnej liečby. Štatistiky ukazujú, že po užívaní tabliet dochádza u pacientov k výraznému zlepšeniu ich stavu.

Depresia

Liek sa používa ako súčasť komplexnej liečby na liečbu depresie a depresívnej fázy bipolárnej poruchy osobnosti. Treba poznamenať, že modafinil priniesol úľavu v stave mnohých pacientov s týmito diagnózami.

Skleróza multiplex

Modafinil používajú lekári ako základnú liečbu sklerózy multiplex. Existujú dôkazy, že u niektorých pacientov sa výrazne znížili príznaky neurologickej únavy.

Liečba závislosti od kokaínu

Existujú aj dôkazy, že liek sa môže používať ako liečba závislosti od kokaínu. Niektoré štatistiky ukazujú zvýšenie počtu dní strávených bez drogy pri užívaní modafinilu.

Zaujímavosti

Informácie o užívaní modafinilu vojenskými pilotmi a astronautmi neboli overené. Uvádza sa však, že boli zaznamenané prípady, keď stíhacie lietadlá počas užívania lieku leteli bez prerušenia 37 hodín.

Okrem toho sa podľa niektorých správ modafinil používal aj na orbitálnych vesmírnych staniciach ako liek na zníženie ospalosti.

Ako užívať modafinil

Modafinil sa má užívať raz alebo dvakrát denne po jedle s malým množstvom vody.

Keďže modafinil dosahuje maximálnu koncentráciu v krvi po 30 až 60 minútach, má zmysel užívať ho hodinu a pol pred prácou, štúdiom alebo súťažami.

Maximálna denná dávka je 400 mg. Treba poznamenať, že ak dávku zvýšite, nedôjde k jej zvýšeniu a účinok bude rovnaký ako pri odporúčanej dennej dávke.

Zvyšovanie dennej dávky nad 400 mg je nielen zbytočné, ale aj nebezpečné, pretože sa môžu objaviť nežiaduce vedľajšie účinky.

Dávkovanie

Štandardná dávka modafinilu je 200 mg denne, čo zodpovedá jednej 200 mg tablete alebo dvom 100 mg tabletám. Túto dávku je vhodnejšie užívať ráno, aby sa zabezpečila sila a koncentrácia počas celého dňa.

Keďže liek má výrazný vplyv na spánok, to, či by ste ho mali užívať večer, závisí od vášho študijného alebo pracovného programu.

Ako si mám vybrať dávku modafinilu?

50 mg modafinilu (1/2 tablety 100 mg alebo ¼ tablety 200 mg)
Ak je potrebné len mierne zlepšenie kognitívnych funkcií (zmiernenie príznakov ochorenia), je možné dosiahnuť pozitívne výsledky.
Ak je potrebné len mierne zlepšenie kognitívnych funkcií (napr. určitá letargia, zlepšenie schopnosti pracovať), je možné užiť 50 mg ráno, aby sa zabezpečil miernejší účinok počas 5-7 hodín.
Táto malá dávka pravdepodobne nebude povzbudzujúca popoludní a večer, nemá vplyv na zaspávanie.

Okrem toho sa odporúča mikrodávka 50 mg pri prvom užití lieku na zníženie možných vedľajších účinkov, ako aj na šetrné každodenné užívanie v dlhodobom horizonte.
Mnohí poukazujú na to, že malá dávka modafinilu pôsobí ako šálka dobrej kávy, ktorá vám dodá energiu a príjemný začiatok dňa.

100 mg modafinilu (jedna 100 mg tableta alebo ½ 200 mg tablety)

Táto dávka je optimálna na dlhodobé užívanie a mala by sa užívať raz denne. Najlepšie je užívať ju každý deň v rovnakom čase, aby si telo zvyklo na interakciu s liekom.

200 mg modafinilu (1 x 200 mg tableta alebo 2 x 100 mg tablety)
Dávka 200 mg denne je optimálna a je vhodná pre pracujúcich dospelých aj študentov, najmä počas skúškového obdobia. Pri dlhodobom dávkovaní je však vhodnejšia nižšia dávka.

Dávka 200 mg dvakrát denne je indikovaná pre športovcov alebo ľudí, ktorých práca je spojená s vysokou mierou psycho-emocionálneho alebo fyzického stresu.
Dávka 400 mg denne sa nepovažuje za vhodnú na dlhodobé užívanie a je skôr “núdzovou pomocou” na pozitívne riešenie rôznych stresových situácií.

Existuje aj iný spôsob užívania modafinilu. Dávku 200 mg si môžete rozložiť na celý deň a užívať 50 mg mikrodávky (1/2 100 mg tablety alebo ¼ 200 mg tablety) každé 4 hodiny. Tento spôsob užívania zabezpečí rovnomernú koncentráciu počas celého dňa.

Dávka modafinilu sa môže zvýšiť až na 400 mg denne, ale táto hranica sa nesmie prekročiť.

Pri úprave dávky modafinilu treba zohľadniť váš stav počas dňa nasledujúceho po úvodnej dávke a v prípade potreby dávku znížiť alebo zvýšiť.

Čo robiť, ak zmeškáte stretnutie

Ak z akéhokoľvek dôvodu zabudnete užiť modafinil, môžete ho užiť neskôr, ale bez zvýšenia dennej dávky.

Predávkovanie

V prípade predávkovania by ste mali pozorne sledovať svoj stav a okamžite vyhľadať lekára, ak sa u vás objaví nevoľnosť, vracanie, silná bolesť hlavy, sčervenanie kože alebo iné zjavné príznaky otravy.

Ako používať modafinil

Mnohí ľudia sa pýtajú, ako sa dá modafinil zefektívniť. To je možné len pri nízkych dávkach, do 100 mg denne. V takom prípade môžete vypiť jednu alebo dve šálky čaju alebo kávy, čo môže zvýšiť účinok bez poškodenia zdravia.

Reakcia každého organizmu je však individuálna – kofeín proti modafinilu nemusí mať povzbudzujúci účinok, ale naopak, môže jeho účinok znížiť.

Môže sa Modafinil šnupať?

Modafinil je dostupný vo forme tabliet alebo kapsúl a užíva sa perorálne. To znamená, že sa prehĺtajú s vodou.

Kontraindikácie

Jednou z kontraindikácií modafinilu je precitlivenosť na laktózu. Tablety obsahujú okrem účinnej látky modafinilu aj pomocné látky (vrátane laktózy) určené na zabezpečenie celistvosti tablety a jej obalu.

Liek je kontraindikovaný v prípade alergickej reakcie na zložky tablety, tehotenstva a dojčenia, kardiovaskulárnych ochorení, najmä srdcových chýb, a renálnej alebo hepatálnej insuficiencie.

Najčastejšie vedľajšie účinky sú

Môžu sa vyskytnúť nasledujúce nezávažné vedľajšie účinky:

  • nevoľnosť ;
  • bolesť hlavy
  • pálenie záhy;
  • hnačka;
  • agitovanosť (pocit úzkosti);
  • kožné vyrážky (svrbenie, začervenanie kožných oblastí, vyrážky).

Takéto príznaky treba považovať za signál na ukončenie užívania tabliet.

Nebezpečné vedľajšie účinky

Hrozivé príznaky, ktoré si vyžadujú urgentnú hospitalizáciu, sú :
Zimnica, horúčka, dýchavičnosť, ťažkosti s prehĺtaním, opuch hrdla, jazyka a vnútornej strany úst, ako aj sčervenanie alebo zožltnutie očných bielok, závažná kožná vyrážka alebo sčervenanie, silná a pretrvávajúca bolesť hlavy.

Ak sa u vás vyskytne aspoň jeden z vyššie uvedených príznakov, musíte liek okamžite prestať užívať a kontaktovať svojho lekára.

Vzájomné pôsobenie s inými liekmi

Modafinil sa nesmie užívať počas užívania hormonálnej antikoncepcie. Modafinil vážne znižuje účinok antikoncepcie, čo znamená, že môže dôjsť k neželanému tehotenstvu. Modafinil sa má užívať s mechanickou ochranou, buď samostatne alebo v kombinácii s hormonálnou antikoncepciou.

Zistilo sa tiež, že súbežné podávanie modafinilu a liekov obsahujúcich yohimbin (spaľovač tukov) môže spôsobiť rýchle zvýšenie krvného tlaku a zvýšenie kontrakcií srdcového svalu.

Ak užívate priebežne lieky, mali by ste sa pred začatím užívania Modafinilu poradiť so svojím lekárom. O vhodnosti užívania Modafinilu a jeho dávkovaní s inými liekmi vám môže poradiť len váš lekár.

Modafinil a alkohol

Alkohol sa počas liečby modafinilom neodporúča. Tento liek a alkoholické nápoje sú nezlučiteľné.

Názory na Modafinil online

Modafinil sa teší veľkej popularite a je predmetom mnohých recenzií na internete. Väčšina recenzií lieku je pozitívna. Mnohým liek pomohol absolvovať skúšky alebo odovzdať účtovnú správu a niekto dokázal úspešne zvládnuť ťažkú fyzickú prácu.

Existujú aj negatívne recenzie, ktoré poukazujú na výskyt nežiaducich vedľajších účinkov. Je však nepopierateľné, že každý ľudský organizmus reaguje na lieky inak, a preto je dobré začať ich užívať s mikrodávkami. Analyzujeme a aktualizujeme našu databázu názorov na modafinil.

Ako môžete urobiť nový krok v živote a urobiť ho ľahko, bez pocitu hlbokej únavy alebo zlej nálady?

Stačí si prečítať naše odporúčania a kúpiť si Modafinil.