Top 5 Nootropics na dobry sen

Sen jest okresem przeznaczonym na fizyczną i psychiczną regenerację, a także na konsolidację pamięci i to głównie w tym okresie nasz organizm naprawia się. Jest to niewątpliwie najważniejszy okres w życiu dla naszego organizmu. W rzeczywistości jest on niezbędny dla naszego życia, do tego stopnia, że spędzamy jedną trzecią naszego czasu śpiąc. Jest to sposób organizmu na zresetowanie się i odzyskanie energii, dzięki czemu jest on gotowy do podjęcia nowych wyzwań następnego dnia.

Jeśli odczuwamy potrzebę snu każdego dnia, to nie jest to przypadek… Ale gdy snu brakuje, to jest to katastrofa. Brak koncentracji, słaba pamięć, niestabilność emocjonalna, chroniczne zmęczenie, niezdarność, ale także zwiększone ryzyko otyłości i chorób układu krążenia, to tylko niektóre z negatywnych skutków braku snu.

Przetestowaliśmy 5 z najbardziej znanych nootropics dla lepszego snu, i uszeregowaliśmy je w kolejności, który pomógł nam spać lepiej do tego, który pomógł nam spać mniej.

Należy pamiętać, że proponowane tutaj nootropiki nie są środkami nasennymi, ale naturalnymi środkami wspomagającymi sen, które przywracają jakość snu. Te nootropiki mają absolutnie żadnych skutków ubocznych, że leki nasenne zazwyczaj mają.

Jeśli jednak Twoim celem jest utrzymanie czujności umysłu, radzimy Ci kupić Modafinil.

Melatonina

Melatonina

Melatonina w pigułce

Jest to nootropowy sen par excellence. Nic dziwnego, skoro jest to hormon snu. Polega to na tym, że organizm ma go sam wytwarzać, ale obecność światła o godzinie, w której słońce już zaszło, uniemożliwia organizmowi jego syntezę (zwłaszcza tego emitowanego przez smartfony, komputery, telewizję czy tablety).

Działanie melatoniny

To może wydawać się głupie, aby opisać efekt, ale niektóre nootropics dla lepszego snu poprawić jakość snu i inne sprawiają, że chcesz spać zamiast. Melatonina, z drugiej strony, sprawia, że chcesz dołączyć do ramion Morfeusza.

Daje to miłe uczucie potrzeby snu i gotowości do snu już po kilku minutach, kiedy zaczyna działać! Idealny dla tych, którzy mają problemy z zasypianiem, jak i dla tych najbardziej cierpiących na bezsenność.

Pomaga również w ponownym wyregulowaniu rytmu okołodobowego, jeśli jest on niezsynchronizowany, zwłaszcza przy zmianie stref czasowych (czas letni, podróże lotnicze). Ma również właściwości antydepresyjne i sprawia, że naturalnie chudniesz.

Dawkowanie

300 mikrogramów, 30 minut przed snem. Takie dawkowanie jest ważne, ponieważ zdecydowana większość suplementów melatoniny zawiera od 10 do 30 razy więcej melatoniny, co jest ilością zbyt dużą dla ludzkiego organizmu i nieskuteczną.

Magnez

Magnez

Magnez w pigułce

Magnez jest czwartym najbardziej obfitym minerałem w organizmie i dlatego odgrywa w nim ważną rolę.

Działanie magnezu

Poprzez poprawę jakości snu REM, który jest ostatnią fazą każdego cyklu snu, magnez drastycznie poprawia jakość snu.

Sen jest bardziej spokojny, a Ty czujesz się bardziej odświeżony. Czasami możesz nawet obudzić się trochę wcześniej niż zwykle, ale nadal czuć się bardziej czujny. Poza snem, ma tendencję do zmniejszania niepokoju.

Magnez wspomaga również utratę wagi i jest powszechnie uznawany za skuteczny w zapobieganiu wielu chorobom i innym problemom (ADHD, stres, lęk, depresja, udar, cukrzyca typu 2, chroniczne zmęczenie). Poprawia koncentrację i konsolidację pamięci.

Dawkowanie

2000 mg treonianu magnezu, który jest zalecaną przez nas formą magnezu, 30 minut do 1 godziny przed snem, każdej nocy.

Phenibut

Phenibut

Phenibut w pigułce

Phenibut jest w stanie zrelaksować ciało i umysł. Rosyjscy kosmonauci używali go, aby zmniejszyć swój niepokój podczas pobytu w kosmosie.

Jest to w rzeczywistości GABA (neuroprzekaźnik, który hamuje układ nerwowy, a zatem uspokaja), ale silniejszy: jest lepiej wchłaniany przez organizm.

Efekty działania fenibutu

Poprzez relaks ciała i umysłu, jak również zmniejszenie niepokoju, Phenibut pozwala zasnąć znacznie łatwiej i z głębszym snem. Poprawia jakość Twojego snu. I często czujesz się szczęśliwszy i bardziej radosny po przebudzeniu.

Poza snem, pozwala na lekką dezynwolturę i może być przydatna przy zdawaniu ustnego egzaminu lub przy wystąpieniach publicznych w przypadku tremy. W środowisku społecznym ludzie z tendencjami bardziej zamkniętymi i nietowarzyskimi stają się bardziej otwarci i rozmowni.

Dawkowanie

Od 500 mg do 1,5 g w zależności od wielkości. Najlepiej na pusty żołądek. Działanie leku trwa od 4 do 6 godzin, dlatego należy zażyć go jak najwcześniej przed czasem, w którym chcemy odczuć efekty, np. między 16:00 a 18:00, jeśli chcemy spać o 22:00. Stosować najwyżej dwa razy w tygodniu.

Huperzine A

Huperzine A

Huperzine A w skrócie

Huperzine A jest naturalnym alkaloidem pozyskiwanym z chińskiego mchu Huperzia serrata, który jest stosowany od setek lat w medycynie chińskiej.

Huperzine A hamuje acetylocholinesterazę, która jest enzymem niszczącym acetylocholinę (neuroprzekaźnik zaangażowany w pamięć i funkcje poznawcze), zwiększając w ten sposób ilość acetylocholiny dostępnej dla mózgu.

Efekty działania Huperzine A

Podobnie jak magnez, poprawia jakość snu REM. W rezultacie budzimy się w lepszej formie.

Dzięki swojemu działaniu cholinergicznemu poprawia refleks i pamięć, jeśli jest przyjmowany w ciągu dnia. Zażywany przed snem, to cholinergiczne działanie poprawia żywość snów i lepiej je zapamiętujemy.

Dawkowanie

200 mikrogramów (1 kapsułka). Powinien być przyjmowany w ciągu dnia, a nie w nocy, ponieważ energia psychiczna, którą zapewnia, może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego i obniżyć jakość snu. Poprawia sen, jeśli jest przyjmowany z dala od pory snu.

L-teanina

L-teanina

L-teanina w pigułce

Jest to aminokwas występujący w herbacie, szczególnie w herbacie zielonej. Ma działanie naturalnie uspokajające. Dużo o nim mówimy, ale najczęściej kojarzymy go z kofeiną, tak jakby te dwie rzeczy były nierozłączne, choć w dużej mierze jest to nieprawda.

Ma swoje własne zalety i działa synergistycznie z kofeiną, ale kofeina nie jest odpowiedzialna za jej działanie.

Działanie L-teaniny

Pozwala na głęboki relaks poprzez zwiększenie produkcji fal mózgowych alfa, jak również stymulowanie produkcji GABA (uspokajający neuroprzekaźnik, o którym rozmawialiśmy wcześniej z fenibutem).

Dawkowanie

Od 50 do 300 mg. w zależności od wielkości. 1 godzinę przed snem.

Wreszcie

Należy pamiętać, że wszystkie te nootropics miał pozytywny wpływ na nasz sen, kiedy próbowaliśmy je, ale wszyscy jesteśmy inni i może mieć inne doświadczenie niż my.

Niektórzy użytkownicy mogą preferować Phenibut zamiast Melatoniny dla lepszego snu, itp.

Jednak wiedz, że ten top zdecydowanie zawiera najpotężniejsze nootropics dla lepszego snu dostępne już dziś!