Jak zasnąć po zażyciu Modafinilu

Modafinil jest lekiem, który wspomaga czuwanie i czujność. Pierwotnie został opracowany w celu leczenia kilku zaburzeń snu, w tym narkolepsji i obturacyjnego bezdechu sennego.

Używany w sposób niedozwolony jest również naprawdę niesamowitym inteligentnym narkotykiem. Jest to doskonałe narzędzie do koncentracji i osiągania celów.

Ze względu na skuteczność, z jaką może promować podwyższony stan czujności, specjaliści czasami stosują modafinil jako środek wspomagający funkcje poznawcze. Podobnie jest z uczniami. I nic dziwnego, że jego zastosowanie w ten sposób stale rośnie.

Jego stosowanie jako inteligentnego narkotyku może być jednak trudne. Najczęściej zgłaszanym problemem są trudności z zasypianiem. Biorąc pod uwagę pierwotne przeznaczenie modafinilu, jest to oczywiście całkowicie logiczne.

Na szczęście bezsenność spowodowana stosowaniem modafinilu jest problemem, którego można łatwo uniknąć. Jest to nie tyle skutek uboczny, co niewłaściwe stosowanie tego środka pobudzającego. Istnieją konkretne kroki, które można podjąć, aby uniknąć tego niekiedy niewygodnego (i często irytującego) doświadczenia.

Kilka słów o tym, jak działa Modafinil

Jak wspomniano, celem modafinilu jest wspomaganie czuwania i czujności. Nic więc dziwnego, że jego stosowanie utrudnia zasypianie.

Badania wykazały, że modafinil zmniejsza wytwarzanie GABA. GABA jest neuroprzekaźnikiem odpowiedzialnym za blokowanie impulsów między komórkami nerwowymi w mózgu.

Modafinil zwiększa także wytwarzanie pewnych neuroprzekaźników pobudzających, takich jak dopamina, noradrenalina i histamina.

Okres półtrwania modafinilu wynosi średnio 12 godzin. Jest to dość długi okres w porównaniu z innymi środkami pobudzającymi lub euforyzującymi.

Dla przypomnienia, okres półtrwania leku to czas, w którym organizm eliminuje połowę jego ilości. Po tym czasie, nawet jeśli połowa substancji jest nadal obecna, prawie nie odczuwa się jej działania.

Jak modafinil wpływa na sen

Wzrost stężenia neuroprzekaźników pobudzających i długi okres półtrwania modafinilu sprawiają, że bardzo trudno jest zasnąć wcześniej niż po 10-12 godzinach od zażycia.

Niewiele osób o tym wie, ale modafinil nasila także działanie niemal wszystkich innych środków pobudzających przyjmowanych w tym samym czasie.

Innymi słowy, nawet niewielka dawka modafinilu może naprawdę zakłócić Twój odpoczynek, jeśli po południu lub wieczorem wypijesz filiżankę kawy.

Czy po zażyciu Modafinilu można spać?

Sen po zażyciu leku modafinil kup bez recepty jest oczywiście możliwy. Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby nie stracić dobrej nocy na odpoczynek. Połączenie kilku z tych metod jeszcze bardziej zwiększy Twoje szanse.

Podejmij je wcześniej

Nie należy przyjmować modafinilu przed snem. Najlepszym sposobem, aby mieć pewność, że modafinil nie będzie powodował senności, jest przyjmowanie go o odpowiedniej porze.

Jeśli pracujesz od 9 do 5, najlepiej przyjmować je zaraz po śniadaniu.

Wprowadzenie modafinilu do organizmu na co najmniej 10 do 12 godzin przed snem sprawi, że nie będziesz miał problemów z zasypianiem.

Co się stanie, jeśli przegapisz to okno? Nie wszystko jeszcze stracone.

Mniej znanym faktem dotyczącym modafinilu jest to, że działa on inaczej, gdy jest przyjmowany podjęzykowo. W tym celu należy umieścić i przytrzymać tabletkę pod językiem przez 10 do 20 minut.

Podanie podjęzykowe zwiększa siłę działania modafinilu i przyspiesza jego działanie. Ale skraca to także ogólne doświadczenie.

Jeśli nie masz możliwości zażycia go wcześnie rano, możesz rozważyć metodę podjęzykową. Mimo że spowoduje to jeszcze silniejsze pobudzenie (dlatego warto rozważyć zmniejszenie dawki), środek pobudzający powinien całkowicie zniknąć z organizmu do wieczora.

Mądrze dobieraj dawki

Zalecana dawka modafinilu wynosi od 100 mg do 200 mg na dobę. Wystarczająca może być jednak dawka 50 mg (około 1/4 standardowej tabletki).

Nawet przy takiej dawce efekt, choć subtelny, może być wystarczający, aby wprowadzić użytkownika w stan pobudzenia i utrzymać go tam przez długi czas. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku przyjmowania euforiantu podjęzykowo.

Nie oznacza to, że nigdy nie będziesz chciał użyć pełnej dawki 200 mg. Ma to swój czas i miejsce. Nie zawsze jest to jednak konieczne.

Podobnie jak większość leków, modafinil działa w różny sposób u poszczególnych osób i z czasem można znaleźć dawkę odpowiednią dla danego celu. Słuchaj swojego ciała, rób notatki i używaj tylko tyle, ile potrzebujesz.

Badania wykazały, że dawkowanie podzielone przedłuża działanie modafinilu w porównaniu z przyjmowaniem jednej tabletki dziennie. Taka praktyka prawie na pewno nie pozwoli Ci zasnąć przez co najmniej 16 godzin lub dłużej. Dlatego nie należy tego robić, jeśli zależy nam na odpoczynku.

Ograniczenie spożycia kofeiny pod koniec dnia

Jak wspomniano wcześniej, modafinil nasila działanie innych leków pobudzających. Kofeina już zwiększa poziom noradrenaliny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za reakcję walki i ucieczki. Połączenie kawy z modafinilem sprawia, że jedna filiżanka kawy daje wrażenie trzech.

Najlepszym sposobem na wypicie filiżanki kawy podczas stosowania modafinilu jest picie małymi, rozłożonymi w czasie łykami. Pozwala to uniknąć skutków ubocznych, takich jak niepokój i przyspieszone bicie serca.

Należy również całkowicie unikać picia kawy w późniejszych godzinach dnia. Jeśli modafinil jest nadal obecny w organizmie, wypicie nawet niewielkiej ilości późnym popołudniem to pewny sposób na wywołanie bezsenności.

Stosowanie innych suplementów ułatwiających zasypianie

Istnieje kilka naturalnych środków wspomagających zasypianie, które mogą ułatwić proces odpoczynku po dniu spędzonym na stosowaniu modafinilu.

Korzeń waleriany i magnez to dwie naturalne substancje, które odprężają i ułatwiają zasypianie w nocy. Melatonina również powinna pomóc.

Odłącz swój mózg

Jednym z problemów, z jakimi boryka się społeczeństwo, jest ciągła potrzeba pracy. Jest to główny powód, dla którego wiele osób ma trudności z zasypianiem w nocy, nawet jeśli nie zażywają modafinilu.

Dodanie do tej mieszanki modafinilu wzmacnia problem do niekiedy niewygodnego poziomu. Motywacja do pracy może utrzymywać się do późnych godzin nocnych, utrudniając zasypianie.

Po całym dniu stosowania modafinilu należy zmusić się do odłączenia się od komputera na długo przed snem. Wyłącz laptopa. Zostaw telefon w innym pomieszczeniu.

Nie oglądaj też telewizji. Nie tylko nadal angażuje mózg, ale także emituje niebieskie światło. Niebieskie światło zniechęca do wytwarzania melatoniny, co jeszcze bardziej utrudnia zasypianie.

Podsumowanie dotyczące modafinilu i snu

Nieuprawnione stosowanie modafinilu przynosi wiele korzyści. Dzięki niemu nie śpisz, jesteś skoncentrowany i gotowy do działania. Niestety, niewiele osób wie, jak prawidłowo ją przyjmować.

Z drugiej strony, teraz już wiesz. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, można uzyskać jak najwięcej korzyści ze stosowania modafinilu. Możesz cieszyć się całym dniem pracy, a następnie zasłużonym nocnym odpoczynkiem.

Uwagi na temat leku Modafinil.